| alexutuanm a întrebat:

Am o problema, de cateva saptamani mi-a aparut o alergie. Incepe prin mancarimi ale scalpului si apoi mi se umfla buzele. Am fost la un alergolog, dar acesa nu a stiu de la ce fac alergie si mi-a spus sa iau antihestaminice ca poate imi trece cu timpul. DUpa cateva saptamani de luat medicamente, simptomele nu au disparut. Acum daca nu iau 1 -2 zile medicamente incep sa ma umflu. Cred ca fac alergie la ceva cu ce sunt in contact zilnic, dar nu mananc nimic din ce ar putea sa-mi provoaze alergii... Ce imi poate provoca aceasta alergie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si de ce nu-ti faci analizele specifice ca sa afli la ce esti alergica?
Nu vei afla cu exactitate, dar vei stii macar grupa la care esti alergica, nu poti trai luand o viata intrega antihistaminice!
Fa investigatii suplimentare si nu-ti supune organismul la o asemenea pedeapsa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar un test alergologic ti-a facut cineva? Fa un astfel de test deoarece cu ajutorul lui se pot identifica cauzele alergiei tale.