| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. In zona... Imi e rusine sa zic, dar am grasime pe piept. Si ma enerveaza, fac bicicleta zilnic aproape, ma plimb, mananc bine dar am foarte mare grija, dupa fast food nu m-am omorat niciodata, sucuri beau foarte rar, si transpir ca este si cald, in rest ceai verde sau apa, dar tot am grasime si pe picioare ( am si picioarele mai groase ca asa le am si par mai groase cu grasimea ) si pe piept, dat fiind ca am pieptul mare ( mostenire de familie ) si grasimea pare mai multa. Ce pot sa fac sa elimin grasimea? Dar in afara de sala, am doua sali in oras si un abonament este de la 250 de lei in sus si nu prea imi convine! Am uitat sa mentionez ca am avut probleme mari cu greutatea si acum le-am remediat, insa ce pot face sa grabesc putin procesul de slabire pana la inceputul scolii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Incearca suplimente, spre exemplu green cofee happy

| ansei a răspuns:

Mananca fructe legume si tot ce este sanatos! Nu mai maca fast fooduri!

| anonim_4396 explică (pentru ansei):

Aoleu, altul care nu poate sa vada bine. Nu mananc fastfood deloc!

| R3chinul a răspuns:

Salut, din cate vad esti o persoana cu metabolism Endomorf, adica asimilezi cam tot ce mananci..., lasa painea si bauturile carbogazoase si fa mult fitness! Sper ca te-am ajutat cat de cat, succes!