| CiocolataCuDetuate69 a întrebat:

Am o urgenta TPU! sad
Ieri am gustat inainte sa dorm o ciocolata milka, un castronel cu puding de cacao si 2 felii de tiramisu apoi am baut ca mi s-a facut sete un pahar de cola.
M-am trezit de 2 ori sa vomit azi noapte. crying Si acum simt ca mie greata si m-am si ingrasat 1 kg.
Credeti ca ciocolata era expirata? Nu am verificat. Si cred ca o sa imi fac si un test de sarcina desi nu am facut dragoste cu nimeni si totusi am simptomele respective.
Ajutooor! crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu ai nimic. Doar ca ai mancat prea multe dulciuri si corpului tau nu i-a picat bine. Evita sa mai mananci atat de multe dulciuri mai ales inainte de culcare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ai mâncat prea mult, atâta tot.

| CristinaSNC a răspuns:

Calmeaza-te, ai vomatdin cauza a ce ai mancat, ai baut si cola, nu mai face combinatiile astea.
Si acum iti este greata, este normal dupa ce ai mancat. Nu ai de se faci teste de sarcina daca nu ai facut nimic cu nimeni.
Azi mananca si tu mai putin, mananca fructe, bea mai multa apa si o sa fi bine.

| iulian1302 a răspuns:

Buna! Combinatia pe care ai facut-o tu este una ''horror'' mai ales ca ai consumat-o seara. Din pacate ai facut o indigestie rezultatul fiind starile de greata si de rau pe care le resimnti. Recomandat ar fi ca cel putin 3 zile sa manaci foarte usor( fara prajeli, sucuri acidulate, dulciuri, mancare grasa, etc). Pentru a diminua starile de greata incearca sa consumi lamaie. Iti poti cumpara de la farmacie niste tablete de Metoclopramid si sa iei 2 tablete pe zi timp de 2-3 zile. Daca vezi ca simptomele persista sau se agraveaza iti recomand sa mergi la medic. Apropo nu are rost sa iti faci un test de sarcina deoarece cu siguranta ai facut indigestie; mai mult decat atat nici nu ai intretinut relatii cu cineva!

| BadSirChaos a răspuns:

Ummm e normal sa te ingrasi daca mananci inainte de culcare si e normal sa iti fie greata, nu e bine sa mananci tarziu, mai ales dulciuri, stomacul are nevoue de timp ca sa digere tot inainte de culcare.

| KoJoXMgoD a răspuns:

Ai mâncat dulciuri ca vaca, d-aia ai vomitat.

| Blackthorne1 a răspuns:

Ar fi mai bine sa lasi glumele proaste.