| GabrielStefan a întrebat:

Am palpitatii la inima! Parca ma apasa cateodata.De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Obisnuiesti sa bei multa cafea, cola sau energizante? Palpitatiile pot fi cauzate de astfel de stimulente cardiace. Totusi, ar fi bine sa te consulte un medic.
http://www.i-medic.ro/primul-ajutor/primul-ajutor-cazul-palpitatiilor

| Reek54 a răspuns:

Poti avea Cardiomiopatia dilatativa, fumezi cumva?, esti obez/sedentar?

| C3L1 a răspuns:

Du te la doctor si vei afla...el iti va spune un raspuns macar 70%, iar noi nu iti spunem nici macar 20%

| JusTicE a răspuns:

Pai da cateva detalii, cum ar fi:
Varsta, Greutate, Consumi Cafea, Cola in general produse care contin cofeina.
Cofeina accereleaza ritmul cardiac si inima o ia 'aiurea' la unele persoane.

| GabrielStefan explică (pentru JusTicE):

Varsta 16 ani, nu beau cafea dar cu cateva zile in urma (3-4) am baut energizant.Sa fie de la asta?

| JusTicE a răspuns (pentru GabrielStefan):

Stefan, spre sanatatea ta sa nu mai bei in viata ta nici-un fel de energizant...
Unul dintre prietenii mei tot asa a baut vreo 3 energizante si dupa un interval de 40-50 de minute, sa zicem o ora a facut un accident vascular si a murit, doctori au spus ca din cauza asta inima lui nu a putut rezista a facut ca un cheag de sange si a 'pleznit' si apoi a murit de cand a murit el... nu am mai pus gura pe asa ceva.
Sper ca te-am ajutat, toate cele bune si ai grija de tine.