| anonim_4396 a întrebat:

Am parul incurcat. Ce pot sa fac ca sa mi-l descurc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește un șampon pentru păr disciplinat și ușor de pieptănat, un balsam hrănitor și, de asemenea un pieptăm din lemn cu dinți rari.
Pa, pa.

| Siracuzia a răspuns:

Buna! Il descurci usor cu pieptenele,nu tragi de el sa se rupa,sau eventual,daca e ud il lasi sa se usuce, daca e uscat si murdar aplica un balsam pe el pentru catifelare, il usuci apoi o sa se descurce usor.

| ralucaralu a răspuns:

Foloseste o perie de lemn sau de par natural. Poti sa iti iei spray de hranire de la pantene(nu trebuie clatit). Eu folosesc si sunt foarte multumita.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Eu inainte il aveam la fel ca al tau.
Dar mi-am luat niste sprayuri de la gerovital,si un ulei pentru par ca sa il descurc,nu folosesc mereu,dar oricum se vede, parul meu e mult mai moale.
Foloseste si tu produse de la gerovital, le poti cumpara de la farmacie.

| alexralu34 a răspuns:

Incearca sa te pieptei incet si delicat ca sa il descurici usor daca nu te poti spala sau aplica balsam pe parul ud si apoi il piepteni mult ai usor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hey!
Eu folosesc balsamul de la nivea numit straight & easy care iti descurca parul si ti-l mai si indreapta big grin.

| danny002 a răspuns:

Zi Mersi cal aiwinkinglaughing