| Iijhjh a întrebat:

Am probleme cu spatele, tot mi-l pocnesc pentru ca nu stau drept.Tot incerc sa stau drept da nu pot. Am o problema din generala, mi s-a facut o cocoasa, am 19 ani, ce pot sa fac? Mai ales cand lucrez ceva uit si nu mai stau drept

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Iti iei un corector pentru spate.

| Swae a răspuns:

Iti iei un corector pentru spate. Faci exercitii posturale, sunt o gramada de videoclipuri pe Youtube. Pentru gat, pentru spate, pentru de toate.
Trebuie sa fii mereu constient de ea si sa ramai in pozitia aia cat mai mult, ca sa te obisnuiesti sa stai asa. Poti face si masaje speciale pentru asta.

| Iijhjh explică (pentru Swae):

Ma apuc de sala e ok ma ajuta? trebuie sa merg la doctor?

| Swae a răspuns (pentru Iijhjh):

Ar ajuta destul de mult. Se poate regla cu sport si atentie. Poti merge la doctor sa te asiguri de problema pe care o ai, daca ai postura proasta din alte motive, desi, presupun ca asa te-ai obisnuit sa stai. Corpul e modelabil, ai nevoie doar de rabdare.