| Sm3xyKiller a întrebat:

Am si eu o intrebare thinking am fumat cam 2 pachete in 2 saptamana da asa de fitsa mai mult... e nevoie sa fac ceva in mod special pentru regenerarea plamanilor? adica nu cred ca s-au stricat rolling on the floor da zic asa... eu sunt sportiv deci sportu nu e o problema si mananc sanatos thinking da incepusem sa tusesc la antrenament si m-am lasat

deci pe scurt intrebarea mea e daca ma va afecta pe termen lung thinking ( nu vreau rasp de genu "de ce nu te-ai gandit la asta inainte sa fumezi? " pentru ca am facut-o din pura curiozitate si NU sunt dependent big grinbig grin mersi anticipat si in caz ca va intereseaza sau daca conteaza am 15 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Diana_7718 a răspuns:

Nu te va afecta pe termen lung faptul ca ai fumat 2 pachete in 2 saptamani. Dar daca esti sportiv cu siguranta ai observat care sunt efectele fumatului, ai inceput sa tusesti si sa obosesti mai repede eventual.
Inainte era poate distractiv si interesant sa fumezi, crede-ma ca acum nu mai este. In majoritatea statelor civilizate fumeaza doar cersetorii si oamenii fara vointa. In Romania inca se fumeaza peste tot si avem impresia ca putem trai asa.

Tot din pura curiozitate am facut-o si eu la 15 ani, opreste-te si nu mai da banii nici macar pe un pachet. Nu te mai lua dupa toti "smecherii" din liceu care fumeaza, caci evident nu au nimic in cap.

2 răspunsuri:
| xxdd a răspuns:

Daca continui cu fumatu, te va afecta pe termen lung.

| kessu a răspuns:

rolling on the floor) nu te afecteaza