| Sync23232 a întrebat:

Am si eu o problema. De 1 luna am inceput sa iau creatina+amino acizi + proteine.Merg la sala de 1 an luni. Cam dupa fiecare masa am inceput sa simt intepaturi la ficat, se poate sa imi fii marit ficatu, este de la oboseala?

Mentionez ca am folosit hepato protector odata cu inceperea folosirii suplimentelor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Proteina e compusa din aminoacizi... ce rost mai are sa iei si separat?

| cotinel a răspuns:

Salut,
Acea durere este cu siguranta de la aminoacizi si in special de la creatina.Tin sa mentionez ca am facut rugby si am avut foarte multi colegi care au facut asta si au avut exact aceleasi probleme.
Bun deci chiar daca ai luat hepato protect din cate imi aduc aminte creatina are rolul de marire al musculaturii (mai exact retinerea apei in organism ) insa partea proasta este ca acesta nu maresc doar muschi vizibili ci si pe cei al organelor interne poate ca ficatul nu a avut timp sa pateasca nimic deoarece un nu il folosesti de mult iti recomand sa te lasi de creatina in special dar sa mentii sala si sa bei mult lapte eoarece acesta curata ficatul
Sper sa ajute, succes.

| Cosmin86 a răspuns (pentru cotinel):

Serios? durerea e de la aminoacizi?

Aminoacizii sunt si in mancare, copil mic ce esti!

Maresc organele interne? Sa bea mult lapte?

Daca nu stii NIMIC, de ce comentezi ca un copil mic?

| cotinel a răspuns (pentru Cosmin86):

Of doamne intereseaza-te sa vezi ca acele doua produse iti foteaza cresterea organelor intene forte mult daca nu ma crezi eu cunosc cazuri

| cotinel a răspuns (pentru Cosmin86):

In plus daca nici cel mai bun medic din Romania care este medicul federatiei de rugby Alin Popescu nu spune corect atunci nu stiu sa iti spun un meic mai bun(informatiile provin de la acesta)

| Cosmin86 a răspuns (pentru cotinel):

Ma interesez de aproape 10 ani.

Cel mai bun medic in domeniul din Romania este Cristian Serban, nu Alin Popescu.

De cati ani studiezi nutritia si suplimentele?

| Cosmin86 a răspuns (pentru cotinel):

Http://www.suplimente.ro/blog/2011/05/dr-alin-popescu/

Nu el e tipul?

Eu vad ca zice doar de bine despre suplimente :)