| Anonimus100 a întrebat:

De miercuri,joi imi curge nasul, la inceput mai putin, acum mai mult si imi curge foarte mult..De sambata am urechea dreapta infundata.O simt infundata, iar cand inghit in sec sau casc uneori, aud asa cu scartait.De exemplu, ieri mi se infundase urechea stanga, iar dreapta era normala, apoi s-a infundat iarasi cea dreapta, deci nu le-am avut niciodata pe amandoua infundate.Mi-am bagat un betisor de ureche in cea dreapta si la un moment dat simteam asa o presiune in ureche.Am fost la doctor, m-a controlat in gat si mi-a spus ca sunt rosu in gat si mi-a dat o trimitere la ORL, eu avand otita medie nesupurata.Ma voi duce sambata la un spital si voi vedea ce face.Voi ati avut otita medie nesupurata? Asta sa am? Cum se trateaza? Ofer funda, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.copilul.ro/......a1669.html
Cred ca este mult mai important ceea ce o sa iti zica medicul decat noi, asa ca, lasa totul in seama medicului de specialitate
Ozi frumoasa sa ai si sanatate:)

| Lynna a răspuns:

Buna. Eu am avut otita ( nu stiu daca se numea asa cum ai zis tu), dar in orice caz, eu am avut o forma mai grava de otita. Am fost la ORL, m-a consultat si m-a intrebat daca vreau sa raman in spital sa ma internaz, si pentru ca nu am vrut, mi-a dat acasa injectii ( am vrut acasa pentru ca avea cine sa mi le faca noaptea la 12 si dimineata la 6, iar ziua aveam un centru medical chiar langa bloc) din 6 in 6 ore ( iar din 12 in 12 trebuia sa fac cate doua), intramuscular, plus ca luam o gramada de pastile si picaturi. Mi-a trecut cam in 5 zile. Probabil va fi nevoie de internare si la tine ( am avut o prietena care a avut o forma foarte usoara de otita, insa tot s-a internat). Sper sa nu fie ca la mine si sa nu fie nevoie da faci injectabil. Iti urez mult succes si sanatate!

| claudia5fabules a răspuns:

Betisoarele nu fac decat sa infunde ceara, formand dop; du-te la orl cum ti-a prescris; vezi ca circula un virus; pana ajungi la orl, bea ceaiuri si nu sta in frig; mananca fructe, legume si daca transpiri, sa te schimbi imediat