| anonim_4396 a întrebat:

Din prima zi de Paste am avut urechea infundata. Am fost la doctor, mi-a dat 3 feluri de pastile, un fel de picaturi de urechi si de nas. Intr-o saptamana am avut urchile desfundate, totul OK, pana cand am racit. Acum am din nou urechile infundate, iar cea drepta ma doare, impreuna cu maxilarul, tot in dreapta. Parte stanga e binisor, doar urehce e infundata. Ce sa mai fac? straight face DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Ce te faci?
Mergi la medic de familie/ O.R.L. pentru investigatii si tratament.
Sanatata!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mergi la medicul de familie pentru o Trimitere la medicul specialist ORL-ist!

Toate cele bune.

| anonim_4396 explică (pentru bursuc001):

Am fost si am aflat ca am sinuzita; din aceasta cauza si urechile sunt infundate.

| bursuc001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, atunci bănuiesc că ai primit un tratament pentru sinuzită :)
Urmezi acel tratament cu stricteţe şi ar trebui să-ţi treacă.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/sinuzita

http://www.romedic.ro/sinuzita

Multă sănătate.

| HeroTac a răspuns:

Mergi la medicul de familiewinking