| SnowZ a întrebat:

Salut, am probleme cu urechea stanga de foarte mult timp, am fost la ORL mi-a dat spray pentru dop ce ceara, dp mi-a dat sprayuri nazale gen nasolex, biorinil dar urechea tot e infundata...
Nu cred ca e lichid in interior fiindca uneori ma enervam si sprayam de 10 de ori si atunci simteam lichidul ca mi-a infunda, in orice caz cand mut maxilarul in dreapta, in urechea stanga se aude " PsS " ca la pompa de bicicleta cu nisip pe tub.
sau cand casc iarasi in urechea dreapta simt aerul si in stanga nu straight face
La ORL am fost de 4 ori si acelasi tratament si tot degeaba
Dati-mi va rog o idee imi bag si siringan ureche numa ziceti-mi ceva!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sabrina103 a răspuns:

Poti sa ai probleme cu tensiunea, calciu sau chiar la creier ti-as sugera analize si dupa un RMN.

| SnowZ explică (pentru sabrina103):

Pai eu am un pic tensiune, dar nu cred ca e aia si n-am nici o boala sau tumoare
am verificat