| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva daca imi vopsesc parul in blond de la 18 ani? Nu o sa il vopsesc de la radacina dar o sa fie aproape de ea. E a 2 oara cand o voi face, prima oara cand m-am vopsit a fost de la radacina (acum 1 an s-a intamplat). Parul e subtire de felul lui... Si inca ceva, daca il voi vopsi pe parul care a fost deja vopsit, se va distruge mai tare, sau e ok? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Depinde si cum arati. adica daca te va avantaja acea culoare. asta conteaza uneori. dar nu e nimic daca il vopsesti de la 18 ani.

| florinflorescu a răspuns:

Depinde cat de mult tii la tine si cat de mult te ajuta aceasta schimbare. Se merita sa o faci? Vopsirea, indiferent de vopsea, iti distruge parul. Ti se deterioreaza, se usuca si se despica, iti doresti asa ceva? Spuneai ca ca firul tau e subtire. Daca vrei o schimbare decat sa te vopsesti iti recomand sa te tunzi macar 10cm la 6-8luni, si vei vedea ca parul tau se intareste si se revigoreza. Succes.

| DragonLore a răspuns:

Daca esti baiat nu il vopsi! Lasa-l asa boss! Vopsitul e numai pentru fete!

| anonim_4396 explică (pentru DragonLore):

Sunt fata boss laughing))

| DragonLore a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci poti! Si mie imi plac blondele big grin