| anonim_4396 a întrebat:

Are vreo problemă dacă faci sport când ești la menstruație și ai hemoragie intensă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Singura problema e ca te poti pata, in rest nimic

| diwa a răspuns:

Pai ori esti la menstruatie ori ai hemoragie intensa. Faptul ca iti curge mult se numeste flux mare sau intens, nu hemoragie big grin depinde ce sport. In general, miscarea in timpul menstruatiei e recomandata, dar cu masura. De exemplu, nu e recomandat sa faci exercitii de forta, cum ar fi, sa zicem artele martiale. Si daca ametesti sau te doare burta, trebuie sa te opresti, ca inseamna ca te fortezi. Dar in principiu e ok!

| lady2in4black a răspuns:

Nu are nicio problema este indicat sa faci ce iti vine la indemana chiar daca ai mensturatie... Trebuie sa te simti bine in pielea ta si sa nu te impiedice menstruatia de la anumite lucruri

| Aandr33a a răspuns:

Depinde de efortul pe care il depui la ora de sport si cat de bine te simti tu in acea perioada. Eu sunt in aceeasi situatie ca si tine si fac sport pentru ca ma simt mai bine si nu mai mai doare burta ca sa zic asa. Eu una nu cred in ce zic oamenii ca daca faci sport e mai rau, pentru ca la mine e exacti invers. Cel mai bine e sa faci cum consideri tu deoarece tu stii daca te simti mai bine daca faci sport sau daca nu faci. Funda? happy

| catalinutza9898ursulet a răspuns:

Buna....sa sti ca si eu am crezut pana acum ca daca fac sport in timpul menstruatiei e vreo problema.ei bine te anunt ca nu patesti nimic doar ca trebuie sa ai grija sa nu te patezi si alte chesti din astea... FUNDA?big grin