| lăngătinemereu a întrebat:

Am menstruatie si am in momentul actual de fata si am facut luna trecuta hemoragie la sport ca am alegrat foarte mult si azi am avut sportul si am alegrat foarte mult am dat proba de control i-am zis lu domul de sport nu pot face sport am problema personale si a zis dai proba si apoi stai si 2 ore am avut hemoragie acum nu mai am se mai poate dupa cateva ore sa fac hemoragie dupa ce mi s-a oprit findca ma doare zona unde sunt ovulele si unde este vaginul de ce? FUNDA! crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Carolina26 a răspuns:

Ar trebui sa iei un antiinfalamator nesteroidian(gen Aulin atentie! o pastila e suficienta cand te simti foarte rau, nu trebuie sa abuzezi de ele).
Hemoragia a aparut din cauza efortului depus de tine si e normal sa te doara OVARELE(nu ovulelelaughing )iar vaginul nu are nici o legatura cu
ciclul menstrual (este vorba despre endometrul uterului care este eliminat!).
Referitor la intrebarea ta:stai in pat cateva ore linistita, este posibila ca hemoragia sa reapara, in cazul aceste e bine sa apelezi la un medic sau sa ii spui mamei tale pentru ca pierzi mult sange si nu se va termina deloc bine treaba asta!
Se pare ca esti mai sensibila asa ca evita activitatile intense, baile fierbinti.

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Eu zic sa ii zici profului de sport ca trebuie sa dai mai des pe la limba romana in momentul actual de fata...

| Crisstttina a răspuns:

Nu e prea bine sa faci sport cand esti la menstruatie sad

| lăngătinemereu explică (pentru Crisstttina):

Am intrebat de ce fac hemoragie dar e buna si asta ai drepatetate nu am voie

| Crisstttina a răspuns (pentru lăngătinemereu):

Din cauza ca te-ai agitat prea mult happy cand esti la menstruatie trebuie sa stai mai calma sa nu faci ft mult efort