| n a întrebat:

As dori sa aflu o metoda de indreptare a dintilor rapida, si excluzand optiunea unui aparat dentar. ( sau cel putin nu unul care sa se vada ). Cat mai multe detalii va rog, pentru ca aici vorbesc de anomalii destul de serioase. S-ar putea face ceva prin chirurgie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se poate face ceva chirurgical. Nu stiu exact ce probleme ai, dar daca vrei, lasa-mi un mesaj si vb. happy Stiu ce inseamna...

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se poate face chirurgie, desigur, doar ca e scumpa, dureroasa si impune purtarea ulterioara a unui aparat dentar.

| romanionu a răspuns:

Nu prea cred...pana la urma aparatul dentar e singurul.
Sau pentru anomalii mai serioase cum zici tu, s-ar putea sa fie prin chirurgie dar e cel mai bine sa te interesezi la un medic specialist in acest domeniu. laughing

| warwara a răspuns:

Indreptarea si corectarea pozitiei dintilor se poate face prin mai multe metode, cum ar fi aparat dentar (ortodontic), terapie, protetica, chirurgie oro-dentara sau chiar implant dentar. Depinde de gravitatea problemei si de varsta! Adreseaza'te unui medic specialist!
Succes!

| Anto97 a răspuns:

De ce nu vrei un aparat dentar? Unora li se pare cool. Dar sa stii ca exista aparate dentare care se vad foarte putin, sau unele care nu se vad deloc dar mai scumpe. Cele care nu se vad cred ca pot costa cat o interventie chirurgicala. Aparatele dentare mi se par o optiune "Mai sigura"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti vei putea indrepta dintii fara aparat dentar.Si va trebui sa se vada putin si eu am purtat 2 aparate unul mobil si altul fix si acum il port pe cel fix.Si se vede rezultate super.Incerca aparat fix ca exista un fel de aparat stransparent.Nu se vede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin chirurgie strici armonia interioara (energetica) la nivelul fetei si al capului in general. Aparatul dentar este o metoda mai prietenoasa si care este mult mai comoda pentru organism. Personal am vazut aparate care arata ca niste bijuterii, frumoase foc; niste mici perlute, abia vizibile care se sprijineau pe dinti. Depinde cat vrei sa investesti in tine.

| Arskjfrhgj a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cat te-a costat acest aparat dentar?