| vampiressa a întrebat:

As vrea sa slabesc km 30 de kg in 3 luni. pot sa fac lucrul asta. dar ma gandesc sa nu ma afecteze.de ex saptamana asta am dat jos 5 kg.de luni.deci se poate. dar as vrea sa stiu daca e bine sa slabesc asa de repede?! pentru ca eu trebuie sa slabesc.am un motiv persoanal si trebuie sa dau jos kg astea in puls.km in 3 luni. funditabatting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Eva a răspuns:

Http://www.stilfeminin.ro/......reaba.html

Citeste articolul ala... slabind brusc, pierzi si masa musculara, nu numai tesut adipos, si e aproape sigur ca o sa te ingrasi la loc sau chiar mai mult cand o sa iti reiei stilul de viata de dinainte de dieta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu este bine pentru sanatatea ta. depinde de organism. Dar spune`mi si mie cum ai dat jos 5 kg intr-o saptamana laughing) te rog puppy dog eyes

| bebemikutzz a răspuns:

Si ew vreau sa stiu cum ai dat joss.

a un dezavantaj ff mare este acela ca iti va ramane pielea lasata dk slabesti repede si este ff inestetic. apar vergeturi.ti se lasa sanii.

iar pentru a evita aceste surmari ar trebui sa adaugi curei tale de slabire(sau ce faci u ca sa slabesti)...mult sport.happy

eu iti spun di experientza proprie.am slabit 15 kg si tot am pielea lasata.sad.

cam astea ar fi.

funda?big grin:X

| Maya_3015 a răspuns:

Nu, nu este bine să slăbeşti atât de repede. În primul rând, pentru că este sănătatea ta în joc şi o poţi da foarte uşor în altele de la o asemenea cură de slăbire. Iar în al doilea rând, pentru că poţi pune dublul kilogramelor date jos şi te poţi alege şi cu nişte vergeturi destul de urâte din cauza asta. Cel mai bun lucru pe care îl poţi face este să mergi la un doctor specialist, care ştie mult mai multe decât noi toţi la un loc şi care te poate ajuta destul de mult.
Cam aceeaşi problemă o am şi eu, dar am mers la un endocrinolog care m-a pus să fac nişte analize, iar apoi mi-a dat un regim şi mi-a spus să merg din nou peste o lună. Te-aş sfătui să faci şi tu la fel. Încearcă să ai încredere într-un doctor care ştie ce are de făcut fără să îţi pună sănătatea în pericol şi ai să vezi rezultatele. Îţi doresc mult noroc şi ai grijă de tine! happy