| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am fost la dentist sa-mi plombeze o masea.Mio pus un pasament la masea care omoara nervu.Intrebarea este daca nervu ii mort doare cand il scoate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Din cate stiu eu nu doare.
Am facut si eu ceva in genul asta, mi-a omorat nervul, atunci doare destul de tare, dar apoi il scoate si iti pune o plomba.
Dupa omorarea nervului nu mai simti nimic, e mortwinking.

5 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Pai cum sa mai doara?, Nervul simte. daca nu-l mai ai nu te mai doare deloc.

| Iulian03 a răspuns:

Chiar azi am fost si eu la dentist.Si mi-a scos plomba.Si mi-a pus alta.

| emma_8868 a răspuns:

Nu, chiar nu doare. Iar odata ce este mort nervul nu vei mai simti nimic, cu atat mai putin cand iti scoate nervul.

| nichy2012 a răspuns:

Cred ca cei care au răspuns au de la 13 pana la 18 ani sau mai mult.Mai bine afli de la unul de 9 ani adică eu.Aceeași problemă prima dată am avut o carie mi-a pus din prima o plomba.Ma durea cînd apăsam pe ea și apoi m-am dus mi-a scos plomba și apoi mi-a pus si mie pansamentu. Cînd îti scoate nervii nu te doare absolut de loc!

| o0oAmelyo0o a răspuns:

Si mie acum o lna mi-a pus dentistul ceva medicament care omoara nervu.nu doare de loc. daca nu iti punea acel edicament nu mai putea de durere.nu iti fa griji nu doare de loc. sper ca ti-am fost de folos.