| anonim_4396 a întrebat:

Atunci cand depun un efort mai mare ma inteapa inima.Sau, de exemplu, eram pe stadion, la un meci... si dupa o ora in care sarisem si cantasem continuu...la fel, ma intepa inima f tare. Daca stateam pe loc ma lasa, daca saream din nou, iar ma lua inima. Ce ar putea fi? Mai demult, acum vreo 4-5 ani, mi s-a spus la un control ca am tahicardie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Du-te din nou la un control. A trecut cam mult timp de la ultimul. Nu neglija "motorasul". Sanatate maxima, iti doresc!

| Mist a răspuns:

Este posibil sa suferi la fel ca mine de prolaps de valva mitralasad ceea ce nu-ti doresc
Dar ar trebui sa faci un consult pentru ca nu-i de glumit cu inima

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aa pai e un caz foarte periculos ...Nu mai face sport, ai probleme cu inima si daca continui sa faci sport inima te va lasa. Cel mai bine du-te si mai fa un control!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi tuturor!