| killmesoftly a întrebat:

Azi am stat la plaja si mi s au inrosit ochii. E ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu neaparat! dar cine va pune ma sa stati ca spartii?

| emy a răspuns:

Mai intai, sa ne rugam lui Dumnezeu sa nu fie ceva grav. In al doilea rand, iti recomand sa mergi la un medic oftalmolog. In al treilea rand, te sfatuiesc sa nu mai stai la plaja fara ochelari de soare! Ochelarii aia au si ei rostul lor, au fost facuti cu un rost, nu-i asa? Ai grija de tine si nu mai face nazbatii, caci, Doamne fereste, poti sa ai probleme mari! Doamne ajuta! Toate cele bune!

| 13 a răspuns:

Nahh. Si eu am fumat un cozias in 2 si am avut ochii rosii. Trece repede.

| TC3 a răspuns:

Daca nu iti ies din cap nu e nicio problema laughing Nu ai nimic, maine esti ca nouawinking

| xLemonish a răspuns:

Nu`. Este de la statul prea mult in apa sau de la soare. Mi se intampla si mie. Spala`te pe fata cu apa rece si o sa treaca, Funda?

| wolf2_5938 a răspuns:

Este de la apa! Asa am patit si eu anul trecut, m-am dus la oftalmologie si mi sa-u prescris niste picaturi!