| Allecsii a întrebat:

Am fost la plaja și am stat cam mult.Acum mi s-a înroșit pielea și ma ustura.Ce îmi puteți recomanda sa nu ma mai usture asa de tare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| grab a răspuns:

Iaurt pe piele!
daca nu trece, cauta la farmacie o crema meseriasa cu aloe vera! happy

2 răspunsuri:
| KateMiddleton a răspuns:

Incearca o crema de dupa bronz, dar sincer acum nimic nu te mai poate ajuta.Ai stat foarte mult la soare, asta-i tot, te va durea cateva zile, data viitoare cand te bronzezi foloseste o crema de protectie!

| SilviuHD a răspuns:

Tinctura de "Marul Lupului" sau uleiul de cocos. Sunt foarte buna amandoua.