| PikachuPufos a întrebat:

Azi dimineata pe la 4 m-am fript pe limba cu lasagna si pana si acum ma doare :c
Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aplică local glicerină boraxată și timp de 20-30 de minte nu consumi nimic.
Se mai întâmplă și la case mari.
La mulți ani!
Pa, pa.

| Raniia a răspuns:

Te-ai ars pe limba! imi pare rau de tine trece in cateva zile. Pune ceva rece un fruct congelat un iaurt rece, ignora durerea, si incearca sa te bucuri de noul an alaturi de cei dragi.

| Bitzy a răspuns:

Nimic.

| GabiiHaș a răspuns:

Treci la racituriwinking!

| Xtadelo a răspuns:

Iti trece pana-n 2014.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune gheaţă.

| Maomau a răspuns:

Daca nu ai o pisica langa tine ca sa te tratezi sub coada ei, atunci ai rabdare si invata din greseala ta!

Răspuns utilizator avertizat
| VanPersieJr a răspuns:

Da u apa