| 1hellotpu1 a întrebat:

Azi eram in autobuz spre casa si am inceput sa ma simt rau, stateam in picioare dar geamul nu era deschis. Corpul mi se clatina. In putin timp am inceput sa vad negru peste tot. Nu mai vedeam nimic si urechile imi tiutiau, a durat 2 minute pana cand o doamna amabila a spus "Fetei asteia ii e rau". M-am pus jos si mi-am recapatat incet vederea, desi inca imi era rau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Mancasei ceva plus baut apa?
I doubt.
Probabil ai avut o hipoglicemie.

| mastadont a răspuns:

Căldura, lipsa aerului, ai fost aproape să leșini. De asemenea, ai putea să mergi la medicul de familie să-ți recomande niște analize generale, poate duci lipsă de vreo vitamină sau ceva.

| Invictusman a răspuns:

Nu ai mâncat
Nu te ai hidratat corespunzător
Ești anemica
Ai avut o cădere de calciu
Recomand o alimentație echilibrata bazata pe multe fructe și legume și o pauza de relaxare, recreere la aer curat.

| Vântulalb a răspuns:

Pe frigul asta nu conteaza geamul inchis. Mai degraba cred ca nu ai deschis gura sa mananci ceva. Masa de dimineata nu ingrasa.

| DanielVălean a răspuns:

Eu pățesc același lucru când nu mănânc ore întregi. Sună similar?

| FantasyBoy a răspuns:

Sa nu ai vreo anemie, fa-ti hemoleucograma, si vezi sa nu ai hemoglobina sub 12, sau altceva.

| Pati2500c a răspuns:

Mie mi se intampla asta vara, am facut tot felul de analize si tomograf si nu a iesit nimic, dar medicul mi-a recomandat niste vitamine magneziu b6 in perioada aceasta din cauza schimbarii vremii sau a dispozitiei se mai intampla. Ai fost aproape de un lesin, cel mai probabil creierul nu s-a mai oxigenat, aveai nevoie si de hidratare si trebuie sa fii odihnita. Multa sanatate!