| AndreiutzaAndreiutza a întrebat:

Azi mi-am rupt o alunita sau un neg ( nu stiu ce era ) de pe sppate. Mi-a curs sange, asa ca m-am sters cu apa si mi-am dat cu crema. Ce mi-se poate intampla?
Am 12 ani. Acum ma ustura rauuuuuu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vl4dimir a răspuns:

La fel am facut eu la 10 ani: Am avut la deget un neg si intr-o zi l-am rupt. Mi-a curs sange, dar mi s-a oprit la un moment dat. Au trecut 6 ani de atunci si nu am patit nimic. Am ramas fara el.

4 răspunsuri:
| Iancu_Marin_1987 a răspuns:

Consultă un dermatolog în cel mai scurt timp posibil. Doar el poate spune cu siguranță care este problema. Nu e de jucat cu alunițele.

| Mircea23592071 a răspuns:

Nu te impacienta nu este nimic!

| SuntSpeşăl a răspuns:

Du-te la doctor urgent.

| mad13 a răspuns:

Am auzit că se poate face cancer de piele din cauza asta. Parerea mea este sa le spui părinților si împreună cu ei sa consulți un dermatolog.
Baftă! happy