| AvalohAlyn a întrebat:

Borcanelul de Omega 3(ulei de peste) trebuie tinut la frigider sau doar in sertar la temperatura camerei? Va rog sa imi spuneti doar daca stiti.Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GabyT10 a răspuns:

Eu il tin pe usa frigiderului, chiar daca am capsule sau sticluta de ulei. Odata l-am tinut la temperatura camerei si a rancezit, plus ca a oxidat foarte repede (singurul care rezista la temperatura camerei este uleiul cu cu dozator, impiedica oxidarea uleiului prin lipsa contactului cu aerul).

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Teoretic, s-ar putea tine in camara sau in beci, nu in camera, dar nu este in perfecta siguranta, asa ca trebuie tinut in frigider, cum bine spune GabyT10.

| AvalohAlyn explică (pentru minrest):

Capsulele se tin in frigider? Eu capsule am

| minrest a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Capsulele nu. Chiar am vrut sa te intreb. Capsulele se tin la temperatura camerei; pe mine m-a derutat termenul ''borcanel'', am crezut ca ai ulei de peste in borcan. Capsulele se pastreaza foarte bine in sertar.