| anonim_4396 a întrebat:

Acum o saptamana am facut o entorsa la genunchi(rotula mi s-a dat intr-o parte) si mi s-a dat pastile antiinflamatoare si un gel. A spus sa stau in pat o saptamana si sa revin la control. Am fost si ieri si astazi si nu am gasit-o pe doctora desi trebuia sa fie in spital, asa ca m.a consultata alta care a zis ca pot avea ruptura de ligamente si mi-a pus piciorul in ghips. Chiar e normal sa mi-l puna atat timp cat eu nu am facut niciun rmn ca sa stim sigur daca trebuie sau nu? Plus ca mi-a dat de facut niste injectii si sa iau in continuare pastile antiinflamatoare. Precizez ca am fost la urgente, la stat. Mi se pare nesimtire faptul ca nu mi.a dat diagnostic corect si acum am piciorul in ghips desi nici nu stiu daca era necesar. Vreau parerea cuiva care a trecut prin asta, pana o sa ajung undeva la privat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| iulian1302 a răspuns:

Din pacate acesta este sistemul medical din Romania. Desigur fara o radiografie nu trebuia sa iti puna piciorul in ghips. Incearca sa ajungi cat mai repede la o clinica privata unde sa poti primi un diagnostic si un tratament adecvat.

| Aasdfghj a răspuns (pentru iulian1302):

Multumesc de raspuns. Am fost deja in alta parte. Nu la privat dar am fost tratata ca acolo.