| Wly a întrebat:

Acum o saptamana am început să am usturimi și mâncărime de care ori mergeam la baie( suportabile), joi am mers la control iar doctorul pe lângă ketoroloc și Ciprinol pe care le termin mâine dimineața mi a dat și Tergynan ovule, aș dori să va întreb dacă pot avea relații sexuale imediat după ce termin ovulele, ( vreau să menționez ca nu mai am nicio problemă cu aceste "senzații" de când am început să fac tratamentul.
Va mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreea_Grigore_1988_5D6e a răspuns:

Avand in vedere ca el nu are simptome cel mai sigur e sa previ.eu iti pot recomanda ceva de la farmacie care se poate elibera fara prescriptie medicala, dar acum depinde si ce anume ai tratat tu. Flucovim 150 este o singura pastila intr o cutie, ceri doua, una tu si una el.si Tinizol luati cate 4 pastile o data fiecare.Nu sunt deloc scumpe, si puteti repeta tratamentul care il iei o data si scapi si previi orice posibila recidiva.Sanatate.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi întreţine relaţii sexuale doar DUPĂ ce mergi la control - după terminarea tratamentului şi confirmarea vindecării!

Toate cele bune!

| Andreea_Grigore_1988_5D6e a răspuns:

Partenerul tau trebuie sa ia tratament concomitent chiar daca simptomele nu exista.este purtator, si dupa ce te-ai vindecat o poti lua de la capat cu problema.Bineinteles ca trebuia medicul sa ii recomande si lui medicamentatia adecvata.Sanatate

| Wly explică:

Nu am mai avut relații sexuale de 3 săptămâni, este posibil să aibă și el dacă nu am făcut nimic? Nici cu o saptamana și ceva înainte de asta

| Andreea_Grigore_1988_5D6e a răspuns (pentru Wly):

Avand in vedere ca el nu are simptome cel mai sigur e sa previ.eu iti pot recomanda ceva de la farmacie care se poate elibera fara prescriptie medicala, dar acum depinde si ce anume ai tratat tu. Flucovim 150 este o singura pastila intr o cutie, ceri doua, una tu si una el.si Tinizol luati cate 4 pastile o data fiecare.Nu sunt deloc scumpe, si puteti repeta tratamentul care il iei o data si scapi si previi orice posibila recidiva.Sanatate.