| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si am niste pete pe fata. si ma dau cu fond de ten si pudra pe ele, doar pe ele, ce sa fac cand voi pleca la mare peste 2 sapltamani, pana.atuncea nu ma mai dau cu nimic poate trec, dar nu cred, acolo se vor bronza si se vor face de o culoare cu fata da? Daca nu, sfaturi va rog

Răspuns Câştigător
| Etelca a răspuns:

Trebuie sa te duci la dermatolog pentru a-ti prescrie o crema pentru urme lasate de acnee.Foarte important e sa folosesti in fiecare zi crema cu spf 30 sau 50 pentru ca aceste semne sunt sensibile la soare si se vor accentua daca nu le protejezi de razele nocive.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am uitat sa mentionez ca petele au ramas in urma cosurilor, dar oricum multumesc pentru sfat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult pentru sfat!

| giony54 a răspuns:

Nu mai da cu prstiile acelea care o sa-ti faca mai rau, stai la soare si cauta sa cureti ficatul din alimentatie.Multe cruditati si fara fastfood-uri si cola.

| DixxieMdl a răspuns:

S-ar putea sa ai niste pete cum am eu pe piept si spate...din cate stiu (speram ca nu esti alergica la unele creme sau ai tenul sensibil) te duci la farmacie si spui exact ce ai si s-ar putea sa iti de-a un unguent, aplicarea ti-o va explica farmacista ....Eu asa am facut cu petele de pe piept si s-au remediat considerabil.
Sper ca te-am ajutat.Dar vorbeste si cu parintii tai sa vezi ce au de zis.