Întrebare recomandată | BuffaloSoldier a întrebat:

Am 12 ani si de 2 zile ma doare capul incontinuu... Nu mai stiu ce sa fac. Va rog ajutati-ma crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Va bate ti joc de fată? Sa va fie rusine. Deci, durerile de cap au m ai multe cauze, te poate durea capul din cauza unei raceli, sau din cauza unor probleme de vedere, trebuie sa faci un consult oftalmologic, poate ai nevoie de ochelari, vorbeste cu părintii tai, si mergi la medic, nu e de joacă cu asa ceva, fa ti toate analizele de sînge, poate suferi de o boală cronică cum ar fi diabetul, iar aceste dureri de cap nu sunt decit semnale de alarma ca ceva in corpul tau se petrece, sau poate inca nu ti a venit ciclul, si ai dereglari hormonale, nu amîna vizita la medic. Sanatate multă, dar intr e timp ia un nurofen, sau ceva de cap, sa te lase durerea, poate nu ai mîncat si de foame te poate durea capul.

38 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Incearca Ketonal Forte.E un anagelzic puternic dar inainte sa il iei trebuie sa mananci destul de bine.Nu il lua pe stomacul gol.

Mie imi trece capul si maseaa si dintii cu el

Sanatate.

| maryus24 a răspuns:

Aspirina,Paracetamol, Ibuprofen.

Si o vizita neaparata la Medic.

| Garfield3 a răspuns:

Du-te la un doctor, ce ne spui nouă?

| Eastwood a răspuns:

Poate fi de la stres sau ca nu prea dormi!
Dormi mai mult!

| ancuta20 a răspuns:

Ai putea face un control oftalmologic, analize de sange, hormonale etc. daca tot nu depistezi nimic ai putea face un CT adica un coputer tomograf. sau au putea lua piracetam (niste pastile de oxigenarea creierului). mi le-a recomandat un doctor.

| florinacristina99 a răspuns:

Cel mai bine e sa le spui parintilor, durerile pot fi provocate din mai multe cauze

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce m ai faci?

| BuffaloSoldier explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da happy Aia era problema. Acum port ochelari si nu ma mai doare capul