| Dreamlove a întrebat:

am 13 ani fara cateva luni. De 2-3 luni am pe chilot niste scurgeri albicioase, fara miros. Nu am ciclu. Stiu ca mi se apropie. Nu am nicio mancarime si nici o durere. Doar niste scurgeri albicioase spre maroniu foarte deschis. As vrea sa stiu in cat timp imi va venit menarha de la aceste apariti? love struck =p~

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Aleeeeeeee a răspuns:

Buna happy e secretia vaginala, apare cu catva timp inaintea menstruatiei. Nu trebuie sa te speri, poarta absorbante zilnice. Nu poti stii sigur in cat timp poate sa iti vina peste o luna sau poate chiar maine.

5 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Aceste scurgeri sunt din cauza ca trebuie sa-ti vina menstruatia.

| mylifeisforyou a răspuns:

Nu`i adv...asta se numeste ciclu, iar cel care il numesti u cilcu de fapt se num menstruatie. iar ciclul acesta e ciclu de zi poti sa ai asta in fiecare zi si nu iti vin probleme daca tia aparut asta eu am avut de la 10 ani acest ciclu iar apoi la 12 ani mi-a venit menstruatiawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa dus dupa ce faci sex

| lastman024 a răspuns:

Sunt doar niste scurgeri vaginale, de obicei se intampla asta de 2-3 ori pe luna, daca se intampla abundent si se repeta cam des e cazul sa mergi la un ginecolog happy

| diddy_7180 a răspuns:

Si eu am scurgeri albicioase si am 10 ani ...asta inseamna ca imi va veni ciclul?