| Eu72662 a întrebat:

Bună, am 13 ani si 1.70 înaltime (sunt fata) tatal meu are 1.70, mama are 1.58 înaltime, credeți ca osa mai cresc? As vrea sa am 1.78 inaltime

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Înalta pentru varsta ta.Ai sa mai cresti.Vei ajunge sigur la 1, 78. Rata de crestere mai scade pana in adolescenta, pentru multe din fete stagnand la 2-3 ani dupa prima menstruatie.
Sursa:http://www.crestereinaltime.ro/......ltime.html

3 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Wow deja esti mult prea inalta pentru varsta asta, si cred ca o sa mai cresti, o sa ajungi sa urasti lucrul asta.

| Andreea16AndreeaDeea a răspuns:

Doamne.Eu am 1, 67 si am 16 ani.

| Filipshiattat a răspuns:

Desigur
Pana la 20 de ani sigur o sa mai cresti