| Andreea1397 a întrebat:

Am 14 ani. De o zi nu mi s-a mai sculat penisul. Mentionez ca de o vreme m-am masturbatp mai des. Oare sa fie asta problema. O sa imi revin daca termin cu chestia asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Momentan esti in crestere si in corpul tau se produc schimbari, dar c am devreme te ai apucat de l@bă, devreme ca varstă, mai asteaptă si tu pină la 18 -20 de ani da i timp penisului sa se dezvolte, ia o pauză din l@ba si o sa vezi ca incet incet vei avea si erectie.

| Andreea1397 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt foarte afectat de chestia asta... nu mai stiu ce sa fac, parintilor nu pot sa le spun ca imi e rusine

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreea1397):

E na. Nu ai de ce sa fi afectat, ti am zis nu mai face l@ba. Mersi pentru fundă.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O fi in vacanta si el

| anonimg a răspuns:

"Mentionez ca de o vreme m-am masturbatp mai des."
Ar trebui sa nu o mai faci deloc; pastreaza-te pentru ce-a care iti va fi sotie.

| Donsavas a răspuns:

Iti epuizezi glandele sexuale(testiculele) care au si rol in corp, nu doar de secretie exterioara. Plus ca atunci cand elimini sperma, pierzi nutrienti esentiali cu scopul de a da viata unui copil. Doar ca tu irosesti energia aiurea.

| Andreea1397 explică (pentru Donsavas):

Si o sa imi mai revin?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreea1397):

Da i ti revii deoarece organismul uman se reface repede, dar sperma pana se face in organism dureaza o lună de zile, iar tu tot fortînd penisul sa ejaculeze ce ca nu ai ce, dereglezi glandele care produc spermă.

| Donsavas a răspuns (pentru Andreea1397):

Erectiile apar de cele mai multe ori in timpul somnului. Nu intotdeuna vei avea cand esti treaz, dar vei avea sigur noaptea, doar ca tu nu vei stii asta. Lasa penisul, pana la 18 ani ar trebui sa te intereseze creierul.

| Cosmin214 a răspuns:

Hihihi puta flasca nuo sa se mai scoale