| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si am o problema. Deci acum un an am fost intr-o excursie cu scoala la munte si am dormit in frig. Iar de atunci, urinez cam des mai ales noaptea si prima data curg cateva picaturi si dupa incepe fluxul. Nu mi-a curs niciodata sange si nu am febra sau ceva. Si uneori cand beau cola cand urinez ma doare in jurul buricului. Va rog sa ma ajutati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Tu stai de 1 an si nu faci nimic? pai mergi ma la medicul de familie sa-ti dea o trimitere la un specialist, faci un set de analize simple si vezi exact de ai. poate fi raceala netratata si dai in alte rahaturi, infectii urinare, o bacterie netratata, probleme cu rinichii etc.
Nu cauta rezolvarea aici ca nu o gasesti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai nisip la rinichi mergi urgent la doctor fa ti o ecografie ce este frate cu voi? Ce astepti? Sa te vindeci miraculos? O sa se agraveze daca nu te duci, treaba ta.

| maxpaynelol a răspuns:

Nu prea am luat in serios pentru ca cateva luni nu am avut nimic iar acum iar a inceput, chestia este ca nu simt nici o durere, doar urinari dese

| Felisity a răspuns:

Daca urinezi des e probabil sa ai cistita. Si durerile justifica asta. Nu stiu prea multe, doar constat. Ar fi bine sa te duci cat mai repede la medic inainte sa se agraveze situatia.