| sebastiannnn a întrebat:

sunt baiat, 14 ani. cand ma urinez, imi curg cateva picaturi de sange...2-3. doar dupa ce ma urinez. acum o sapt. ma ustura penisu. da vad ca numai ma ustura.

ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la medicul de familie, ai o infectie urinara si ai nevoie de antibiotice

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai o INFECŢIE urinară!

Trebuie să mergi la medicul de familie pentru Trimitere la analize de urină ( sumarul de urină/urocultură cu antibiogramă ), apoi vei primi tratament cu antibiotice!

Toate cele bune.

| SimonaCristina a răspuns:

Ai infectie urinara, trebuie sa iei antiinflamatoare si antibiotic. sanatate!

| Madayna a răspuns:

Cel mai bine si mai sigur este sa te prezinti la un medic urolog.

| giony54 a răspuns:

Mergi imediat la doctor la infectioase pentru ca e posibil sa fi contactat o boala venerica sau sa fie doar o infectie urinara.Amandoua sunt grave. Dupa analize sa ei antibiotice naturale nu din farmacie chiar daca le recomanda un doctor.

| matrix100 a răspuns:

Te rog sa mergi la medicul de familie si iti va da o trimitere catre specialist. Fa acest lucru chiar daca simptomele se amelioreaza.

| bunelutu a răspuns:

Du-te cat mai repede la urolog sa nu sa se agraveze si sa ajungi pe masa lu ciomu!