| 123456789P a întrebat:

Am 14 ani si de la revelion nu mi-a venit menstruatia, precizez ca am fost foarte racita ...Am auzit ca daca beau ceai de coada soricelului, e posibil sa-mi vina. E adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este posibil, dar cu o conditie: intarzierea sa nu fie cauzata de efectul unei partide de sex, facuta aiurea.

| Alcyon a răspuns:

E ceva normal, daca ai inceput de putina vreme sa ai menstruatie. Asa e in primii ani, vine mai neregulat.

| horansgang a răspuns:

Asta depinde de tine. nu-l poţi forţa, trebuie să vină natural. dar întrebarea este; ai avut un contact sexual? pentru că asta e cam singura variabilă a problemei tale.

| iubireposesiva a răspuns:

Stai linistita, orice fata mai are si pauze in mentruatie.o luna, doua, trei...Pana si eu am avut! Asa ca stai linistit, nu e nimic grav, bine, in cazul in care tu stii ca nu ai facut nimic big grin (la relatii sexuale ma refer)