| mihaela8005 a întrebat:

Pentru ca veni menstruatia lunar beau ceai de coada soricelului deoarece imi mai intarzie
P.S dabea de 5 luni mi-a venit menstruatia

2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Si care este intrebarea?
La inceput dereglarile ciclului menstrual este des intalnit, nu ar trebui sa-ti faci o problema din asta, cu timpul o sa-ti vina la timp mentruatia, iar daca nu atunci trebuie discutat cu ginecologul ce este cel mai bine pentru tine ca tratament.

| Estera123 a răspuns:

Nu exista niciun tratament oricat de cunoscut ar fi el pentru reglarea menstruatiei. Am mai auzit de regim alimentar pe viata, ca trebuie sa mananci numai fructe sau legue etc. Singurul lucru care iti poate regla menstruatia este pastila anticonceptionala, desi nu este recomandata la varste fragede.