| Sara2 a întrebat:

Daca beau ceai de coada soricelului imi vine menstruatia? afecteaza cu ceva pastila postinor deja luata?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu-ti face nici un rau, dar nici nu te ajuta cu reglarea menstruatiei dupa Postinor. Fa-ti un test de sarcina luni dimineata din prima urina si apoi repejor la ginecolog, indiferent de rezultat.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Postinorul este contraceptiv de urgență iar menstra va veni la termen, nu ai de ce te teme.
Ceaiul de crețișoară stimulează hormonal venirea menstrei.
Pa, pa.

| J0hn a răspuns:

Ceaiu de musetel e bun pentru tratamente externe si ca laxativ dar nu stiu cum poate sa te ajute in legatura cu menstruatia thinking confused