| Ramona45 a întrebat:

Am 15 ani
Am 1, 60 si 47 de kg...mi-aș dori sa arat mai bine si sa ma înalț macar pana la 1, 70 ...nu știu oare sa iau ceva vitamine, să fac sport, sa mănânc mai bine? ( mănânc destul de puțin ) Îmi puteți da niste sfaturi? Îmi doresc mult sa arat mai bine, insa nu stiu cum happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mancand foarte putin, nu ai sanse sa te dezvolti si nici sa cresti in inaltime.
Eu te sfatuiesc serios sa pui mana sa te hranesti normal si sanatos, pentru ca mai ai doar 1 an sa poti face ceva, fetele crescand pana pe la 16 ani.

| AndreiWeisz a răspuns:

Eu zic sa mergi la medic pentru ca te inteapa inima mai intai, dupa iti faci griji ca esti prea slaba.

| Ramona45 explică (pentru AndreiWeisz):

Așa voi face, mulțumesc!