| Morgăă a întrebat:

am 15 ani (baiat) si de 2 luni incerc sa slabesc, am 1.75 m si 75 kg. In prima luna am reusit sa slabesc 5kg foarte simplu, am facut cateva exercitii de aerobic zilnic si nu am mai mancat paine dar in a 2-a luna nu a mai avut nici un efect thinking. Ar trebuii sa tin o dieta? sau sa fiu mai activ?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Fii mai activ. Atunci a fost o trece mai brusca pentru corpul tau, acum deja s-a obisnuit cu aceste activitati si nu mai e la fel. Renunta si la dulciuri, patiserie, fast-food (cat mai mult posibil) si fa-i exercitii din ce in ce mai complexe.

| Daniellllll1 a răspuns:

Nu mai manca dupa 6, si fa sport... alearga pana slabesti, pentru ca la 1.75 cu 75 de kg, o sa slabesti usor cateva kilograme, dupa fa' ceva exercitii in jur de o ora.