| micata129273g3geuwjw a întrebat:

Buna, am 17 ani, la inceputul lunii martie am fost sa imi scot un dinte de lapte care nu a cazut cand eram mica. Se misca si era cariat. Intrebarea mea o sa mai creasca inapoi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.In mod normal da, ar trebui sa creasca un alt dinte permanent de-acum incolo.Medicul tau dentist ar fi trebuit sa-ti explice cum sta treaba pe radiografia pe care ai facut-o, nu? Acolo se vede cel mai bine ce si cum.

https://www.gentledentist.ro/dintii-de-lapte/

| AnkaD a răspuns:

Ar fi trebuit să întrebi medicul stomatolog cu siguranță ar fi știut să îți răspundă corect pe întrebare, în general eu știu ca în locul dintelui de lapte v-a crește altul dar mai sigur e să ști de la medic