| GabrielaGabi8 a întrebat:

Buna am 56 de kg si as vrea sa slabesc 2, 3 kg, am facut exercitii dar degeaba, nu am slabit as vrea sa-mi dati o cura de slabire sau ceva care sa functioneze!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Cate diete de pe internet am urmat si nici una nu am dus-o pana la capat, nu am putut. Asa ca anul asta mi-am propus sa slabesc cu un nou regim personalizat, imi calculez caloriile pe care trebuie sa le consum zi de zi. Asa, am reusit sa dau un 1 kg si 400 de grame in 4 zile. Pentru ca miscare multa fac si la locul de munca :)), dupa ce parasesc institutia ma indrept spre casa in pas de alergat.
Iti recomand sa descarci pe telefon "Jurnal alimentar" si iti faci tu meniul de zi cu zi, cu toate ca trebuie sa tii cont de un lucru: fara sucuri din comert, fara carne de porc, fara prajeli, fara dulciuri, fara paine alba sau lactate care au grasime mai mare de 1, 5%, fara bauturi alcoolice. Daca tii cont de astea vei slabi in timp si frumos. Eu mi-am propus ca de la 73 de kile pe care le am sa ajung la 57 kg in 20 de saptamani (4 luni).
Mai multe despre calorii poti afla de pe site,
iti poti calcula greutatea in functie de inaltime si varsta si vei afla cate calorii trebuie sa consumi pe zi http://totuldespreslabit.ro/balanta-greutatii/

| GabrielaGabi8 explică (pentru MihaelaDart):

Mersi, o sa ascult sfatul tau!

3 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Dacă vrei sa slabesti puțin ia si aleargă. Asa scazi garantat.

| Popovici_Tudor_1995 a răspuns:

Nu trebuie sa intri la cura pentru atat.Continua cu exercitiile si mananca mai putin oleaca