| Oana_4575 a întrebat:

Am de aproape 2 ani destul de multe cosuri pe sapte si mi-au ramas semne multe plus ca mi-au mai aparut si niste pete... stiti vreun remediu pentru a scapa de ele? funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Alinutaaaalina a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, sau am avut:d! M-am dat pe spate(de fapt sora mea ca eu nu puteam sa ajung binelaughingcu crema de galbenele din farmacie-5, 6 lei.m-am dar si cu Mibazon dar il gasesti numai in farmaciile veterinare, costa 9 lei, nu 18 cum a spus Baloo.Statul la soare e foarte bun pentru pete.Dar eu nu am profitatoh go on.Mi sau dus putin,dar mai am! Asa ca succes, poti merge si la un dermatolog, de ce nu? Hai bafta. Pupici:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Poti sa intrebi doctorul de familie, care iti va prescrie ceva dupa tipul tau de piele
-incearca Zynerit(35 lei) sau Mibazon (18 lei)
-fa dus mai des
-intreaba in magazinele naturiste.

| BubblesStres a răspuns:

Eu am aceeasi problema si am fost la dermatolog care mi.a zis sa iau in fiecare zi o pastila de Tetraciclina si sa ma dau cu Zynerit o data pe zi si daca vreau sa treaca mai repede si cu Brevoxyl. In cazul petelor trebuie sa faci un peeling facial care e posibil numai dupa 18 ani. Funda?