| Kisses a întrebat:

Bună,am E.coli 100 000 cfu ml, cred ca îi am de câteva luni, dar am făcut un tratament de 10 zile cu sumetrolim și ceai de merisor, dar nu mi-a trecut pana acum. Ce tratament as mai putea sa iau ca sa scap de ei? Mulțumesc! Dau funda pentru cel mai bun răspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La terminarea tratamentului mergi ( IAR ) la medicul curant pentru evaluare ( refacerea analizelor ) şi, eventual, pentru ca să-ţi prescrie ALT tratament ( dacă este cazul )!

Toate cele bune!

| K0sti a răspuns:

Ala pe care ti-l spune doctorul!

| Kisses explică:

Pe acesta mi l-a zis.