| ASMA14 a întrebat:

Salut tpu.De cateva luni ma tot mananca pe cerul gurii si o ureche.Am fost la Orl prima data mi-au dat tratament pentru o alergie, a doua oara mi-au dat tratament pentru candida bucala dar tot ma mananca ..Am facut gargara cu bicarbonat si ceai de galbenele si nimic.Nu stiu ce poate fi si cum sa scap

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ASMA14 explică:

Mancarimea persista! Nu e o data si gata.Am mentionat ca de cateva luni tot...La ORL au spus ca nu am nimic in ureche

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ASMA14):

Inseamna ca in ureche ai o ciuperca care se hraneste cu zahar, daca numai maninci dulciuri se va oprii mîncărimea.

| DoroteeaH a răspuns:

Ai putea sa încerci gargara cu apă și sare mare.
Dar cel mai bun sfat este sa schimbi medicul. Cine știe care este părerea altuia, poate este mai potrivită...

| Dumitrugabriel a răspuns:

Buna, ai rezolvat problema?