| GoodLuck15 a întrebat:

Buna!
Am fost la medicul dermatolog acum 20 de zile si mi-a prescris un tratament cu Mask Plus si niste antibiotice.Antibioticele le-am terminat, dar tubul de gel inca il am si il folosesc de 20 de zile in fiecare zi.
Credeam ca cosurile vor disparea sau se vor mai ameliora,dar se pare ca continua sa imi apara cosuri, in special pe barbie sau pometul stang.
Mi s-a zis ca tratamentul dureaza mai multe luni dar totusi sa imi tot apara cosuri in timpul tratamentului nu mi se pare normal.
Ce credeti ca ar trebui sa fac? Caci dieta am tinut si mai demult dar nu prea m-a ajutat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E posibil sa-ti iasa ce aveai sub piele de la antibiotice. Nu stiu ce sa zic, si eu am fost la un dermatolog care mi-a dat antibiotice si nu mi-au folosit la nimic. In schimb altul mi-a prescris Acne out (sunt niste vitamine, un complex de b-uri care e bun pentru acnee) si de la astea + restul tratamentului (Duac + gel de curatare de la Avene) am vazut mari imbunatatiri si destul de repede.
Sa stii ca si alimentatia e foarte importanta, sa eviti pe cat posibil dulciuri, prajeli, fast-food, sucuri din comert.

| BogdanVasi a răspuns:

Eu zic sa nu te increzi in medicamente si creme... Asteapta sa treaca de la sine... "schimba si tu sangele", iti zic din propria experienta ca nu au efect.

| GoodLuck15 explică (pentru BogdanVasi):

Faza aia cu sangele e doar un mit.Virgin nu mai sunt dar sange nu a curslaughing)