| Marina01 a întrebat:

Buna tuturor, am probleme cu acneea, nu este intr-o forma severa dar e destul de evidenta, am inceput sa fiu obsedata si complexata pana peste masura de asta! Am mers la dermatolog si mi-a dat tratament : zineryt, claritromicina, vitamina a cu d2, b6 si vitamina E, am inceput tratamentul de 4 zile si vreau sa stiu daca e normal ca in timpul tratamentului sa-mi apara alte cosuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, în general, în perioada iniţială a tratamentului acneea "explodează" ( apar mai multe coşuri )!
Apoi, cu timpul, acestea încep să dispară şi apar tot mai puţine ( sau chiar deloc ).

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| MetalHead04 a răspuns:

Nu,nu e normal, nu mai conta pe prostii, si eu am aceeasi problema si eu ma simt naspa dar mi-e frica sa mai fac vreo-un tratament pentru ca am mai patit odata sa-mi apara alte prostii pe fata.

| DavidOsam a răspuns:

Nu stiu ce sa zic despre cremele astea, dar eu prefer tratamentele naturiste.
Cosuri nu ar trebui sa mai apara daca zici ca il faci de 4 zile, dar poate fi de vina mancarea.
Renunta pentru o perioada la dulciuri si la mancarurile grase.

| Marina01 explică (pentru DavidOsam):

Nu folosesc nicio crema, astea sunt vitamine iar claritromicina este un antibiotic! big grin! Multumesc oricum!