| Marina_Daniela_1992 a întrebat:

Am fost sa-mi fac analize si mi-au iesit bune, dar anemia iti spune prin analizele de sange? Si cum previi anemia? Intreb sa stiu doar, nu am anemie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Da, anemia se detecteaza in analiza de sange.

| CuriousStuff a răspuns:

Daca analizele ti-au iesit bune nu ai anemie. In analize una dintre acele valori reprezinta hemoglobina (HGB) care daca e sub valorile normale diagnosticul e de anemie, mai apoi prin alte analize se determina ce fel de anemie. Ca sa previi anemia continua sa faci ce ai facut si pana acum, daca ti-au iesit analizele bune inseamna ca esti pe drumul cel bun.
Multa sanatate.