| saturdaynight a întrebat:

Am inceput sa pun kg pe mine incetul cu incetul timp de vreun an de zile. Nu am fost niciodata slaba, insa mi-am tinut greutatea sub control cat de cat. Acum insa am ajuns sa am 12-15 kg de slabit si vreau sa ma apuc cat mai repede de ceva. Aveti vreo sugestie de regim? Nu conteaza perioada de timp, vad ca sunt multi care cauta sa slabeasca in 2 saptamani, dar eu nu ma grabesc nicaieri, sunt dispusa sa tin cateva luni sau chiar un an. As vrea sa fie de durata, sa nu ma ingras dupa, si sa mai adaug si sport. Dar mi-ar placea sa am ceva mai structurat, pe mine m-a ajutat intotdeauna sa am un control anume...adica nu doar "nu manca prajeli si dulciuri". Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Buna! happy
Invata sa ai o alimentatie sanatoasa. Cel mai bine ar fi sa mergi la un nutrionist sa-ti faca una personalizata in functie de nevoile tale. E mult mai bine decat sa tii lucruri de pe net