| Merva a întrebat:

Am nevoie de sfaturi serioase.Anxietate,depresie sau ceva mai grav? Acum cateva zile am avut o cearta foarte urata cu prietenul meu,l-am vazut plângand si foarte nervos și mi s-a intamplat ceva ce nu-mi pot explica.După ce m-am mai linistit stateam pe scaun cu fata la el,vorbeam,si mi s-a parut ca fata lui le schimba sau ceva de genul(mentionez ca eram si obosita) m-am ridicat brusc dar nu ma mai puteam controla,m-am dus catre el si am tipat foarte urat apoi am inceput sa tremur si sa plang.Cam o ora nu m-am mai putut uita la el.Din nou,cand aduce vorba de relatia noastra care nu prea mai merge,incep să simt din nou senzatia aceea si sa plang.Mentionez ca in public(eu lucrez) nu am nimic,nici ziua,in schimb noaptea acasa (locuiesc cu el) imi e frica. Aseara mă uitam pur si simplu la dresurile mele care erau negre si m-am speriat, le-am dat repede jos.Nu stiu ce se intâmplă, poate mă puteti ajuta cu un sfat.Mulțumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Interesanta povestea ta. Mergi la un psiholog.

| opiumul a răspuns:

Incearca sa bei un ceai de ghimbir seara, inainte de culcare! dar cel mai bine este sa ceri ajutor specializat, cauta un psiholog, cu siguranta te va ajuta!