| Jessica1235 a întrebat:

Bună, am nevoie de un sfat. Când eram mica aveam mereu probleme cu bubele de la țânțari, mereu ma scărpinam pana mi se făcea rană. Din acest motiv mi-au rămas pe piele câteva semne, sunt asemănătoare cu, culoare piele dar puțin mai închise. Întrebarea e: pot să mă dau cu ceva ca să-mi treacă petele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Semnele de pe piele ies numai la operatii cu laser.
Iar petele de culoare diferita de pe piele, dispar in timp, sau daca freci cu un burete lufa, la fiecarea spalare zilnica.

Dar ca sa nu te mai muste tantarii si sa faci semne, fa dus in fiecare dimineata cu apa calda si sapun, in felul asta tantarii nu mai simt mirosul pielii si nu mai sunt atrasi de tine.

| Jessica1235 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc pentru sfat. Acum nu mai am probleme, de obicei când mă mușcă un țânțar aplic o cremă mentolată și mă ajută happy