| anonim_4396 a întrebat:

am o dilema. mi-a venit ciclul pe 25aprilie dupa aia pe 21mai si pe 17 iunie, insa pe data de 12iunie am avut contact sexual [neprotejat (nu a ejaculat in mine) ] dar imi este putin teama. de obicei am un flux abundent(aprox3tampoane pe zi in primele zile), dar de data aceasta este mai scazut (1-2 tampoane normale pe zi in primele 2 zile + cheaguri de sange, iar urmatoarele cate 1 pe zi) Nu stiu ce sa cred, o fi ceva normal sau doamne fereste e ciclul peste sarcina.(nu'mi trebuie bebe acum) simptome de greata, ameteala, voma nu am. doar cu o zi inante de a'mi veni mi-a fost foarte rau si in prima zi am avut dureri mari de burta. (ma bate gandu' sa fac un test). Astept raspusurile voastre sincere

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| speranata a răspuns:

stai linisjtita durerile de burta st normale.mai bine fa-ti un test cumpara unu si asa te linistesti daca nu stii cum se face unu kauta pe internet. mai bine asa decat sa stai cu gandu. daca nu a ajacuat e bine. si e bine ca ai ciclu ca daca nu aveai atunci era mai grav deacum inkolo mai bine ai grija de tine

1 răspuns:
| Andreea6031 a răspuns:

Sfatul meu este sa faci un test de sarcina. Spre viitor sa iti fie invatatura de minte sa nu mai risti asa, pentru ca o sa ajungi sa regreti.